ליסה קרוט, מושב ציפורי,  טלפון:  04-6555372 , נייד:  052-6554043
דואר אלקטרוני:
 [email protected]


 

 למה טיפול בעזרת בעלי חיים?

טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים הוא טיפול משולש היוצר קשר ייחודי שכולל שלושה צדדים בו זמנית: המטופל, המטפל, והחיה. נוכחות בעלי חיים בחדר מזמנת מצבים טבעיים  המעוררים אצל המטופל ספקטרום מלא של תגובות, זיכרונות, משאלות, ורגשות, כאשר המטפל מתווך ומפרש.   

בעלי חיים, באופן טבעי מקבלים את האדם ללא תנאי מוקדם ומעניקים לו באופן בסיסי את רמת הקשר שהאדם מעניק להם.  החיה בתוך תהליך טיפולי מספקת הזדמנות  לקשר לא שיפוטי ולא מילולי המאפשרים למטופל לעבור תהליך טיפולי/שיקומי בתנאים מקסימליים של קבלה ובטחון. החיות ביחד עם המטפל מספקים מקור בטוח ומתמיד של תמיכה למטופל.

העבודה עם בעלי חיים מאפשרת למטופל להתחבר לעולם הרגשי שלו, מזמינה תחושות של הצלחה, אמפטיה, מודעות עצמית, פיתוח דימוי עצמי חיובי, הכל מתוך הקשר המיוחד בין בעלי חיים, מטפל, ומטופל. החיה מספקת אובייקט השלכתי לרגשות  והמטפל מאפשר עיבוד בטוח של התכנים העולים.
משחר האנושות כבר היו מגעים בין בן אדם לבעלי חיים. ובשנת  1782 הופיע תיעוד ראשון על תרומתה של בעלי חיים לרווחת בני אדם. ב-1953 בוריס לוינסון, פסיכיאטר ילדים, כתב לראשונה באופן מקצועי ומסודר על ההשפעה של שילוב בעלי חיים בתהליך טיפולי. לוינסון שילב את כלבתו ג'ינגלס בטיפולים עם ילד שהסתגר בעצמו. בעזרת הכלב כמתווך, הילד הצליח להיפתח ולוינסון יכול היה לחדור לעולמו של הילד וליצור תהליך טיפולי יעיל. המחקר בתחום התפתח הרבה מאז לוינסון.כיום הגישה לנושא שילוב של בעלי חיים בתהליכים טיפוליים הרבה יותר מקצועית ומקבל תמיכה גם בקרב האקדמיה.

 

    

  למי מתאים טיפול בעזרת בעלי חיים?

לאור המגוון הרחב, והשפע של תחומי ההתערבות האפשריים בשילוב בעלי חיים, התהליך הטיפולי יכול להתאים כמעט לכל אדם.

כיום הרבה אוכלוסיות נתרמות מטיפול בעזרת חיות: בעלי מוגבלות פיזית ושכלית, בעלי ליקוי למידה, בעלי הפרעה או מוגבלות נפשית, חולים סופניים, אוטיסטים, קשישים, נוער בסיכון  נוער עבריין, נפגעי סמים, אסירים, או כל אדם בכל גיל שזקוק לתמיכה התפתחותית או רגשית.

הטיפול מתקיים באופן פרטני או בקבוצות קטנות.

ליסה קרוט – מטפלת רגשית בעזרת בעלי חיים

ליסה קרוט MAEd, סיימה תואר שני בחינוך בארה"ב וקיבלה תעודת טיפול ממכללת אורנים.
ליסה קרוט חברת איגוד מ.ר.ח.ב. של מטפלים רגשיים בעזרת בבעלי חיים
 ועוסקת בתחום הטיפול שבע שנים, עם מגוון אוכלוסיות.

טיפולים מתקיימים בקליניקה של ליסה: "נפש חיה" הממוקם במושב ציפורי  וב"מרכז ליון", מרכז לפסיכותרפיה, בכרמיאל. אופציה לעבודה עם קבוצות במקום.


 טלפון:  04-6555372 , נייד:  052-6554043
מושב ציפורי

דואר אלקטרוני:
 [email protected]

בחזרה לאתר תוכים
 

 9