דף הבית מי אנחנו ?איך להגיע מידע מקצועי מלאי תוכים בחווה מזון כלובי מגדלים אביזרים פוסטרים מבצעים צרו קשר

 


מדוע אנו זקוקים לתערובת זרעים מועשרת לציפורים?

בטבע, ציפורים אוכלות מזונות נוספים מלבד זרעים.

פירות, עשבים, חרקים וכדומה... נאספים מדי יום על ידי ציפורים החיות בטבע על מנת להשלים את כל מרכיבי המזון הנדרשים להן. זו הסיבה מדוע כל מגדל ציפורים מעשיר את תזונת ציפוריו בתוספים המספקים ויטמינים, מינרלים וחומצות-אמינו הדרושים לתזונה טבעית מחסור בחומצות-אמינו, ויטמינים ומינרלים מסויימים בתזונה היומיומית של הציפור עלולים לגרום לניצוי חלש ולעמידות נמוכה למחלות. זו הסיבה שוהטרינרים והתזונאים של ורסלה-לגה (Versele-Laga) פיתחו את תערובת הזרעים המועשרת ב-V.A.M. (ויטמינים, מינרלים וחומצות-אמינו) החיוליים כל כך לציפור.

 

הכופתיות של תערובת ה-V.A.M מיוצרות באותו תהליך, המבוקר ברמה גבוהה, שבו מיוצרות כופתיות ה- Nutribird. כידוע, כופתיות ה- Nutribird הינן אוכל מלא שאינו מצריך תוספות ואינו משאיר פסולת. כופתיות ה-V.A.M מכילות ויטמינים, מינרלים, חומצות-אמינו וכן פרוכטו-אוליגוסכריד (FOS) החשוב לעיכול. בנוסף מכילות הכופתיות אחוז גבוה של פרוטאין ואנרגיה. כופתיות ה-V.A.M אינן מזון מלא, אלא מהוות תוסף חיולי לתערובות הזרעים של הציפור. הרכב הכופתיות נחדש מתבסס על מחקרים אחרונים שנעשו בנושא תזונתן הטבעית של ציפורים. מניתוח מחקרים אלו העלו וטרינרים מומחים לציפורים רשימה של החוסרים התזונתיים הנפוצים ביותר בתזונת הציפורים.

*חוסר ויטמין A

*חוסר סידן

*חוסר יוד

*חוסר ויטמין D

*חוסר ליזין

על ידי הוספת כופתיות ה-V.A.M לתערובת הזרעים, PREMIUM , משיגים איזון אופטימלי לתזונת הציפור. גם מחלות הנגרמות מבעיות תזונה נמנעות בדרך זו.

 

הצבע, הצורה והטעם של כופתיות ה-V.A.M כמו גם הכמות השונה מתערובת לתערובת, מתווספים בהדרגה להרגלי האכילה של הציפור – באופן שתובטח הסתגלות אופטימלית של הציפור לתוסף החדש.

בהתחלה יתכן והציפור תהסס למראה הכופתיות החדשות, אך מהרגע שתטעם ותתוודע אליהן הן יהיו חלק בלתי נפרד מהמזון – בנוסף לזרעים. יתר על כן, תערובת הזרעים המועשרת, פרסטיז' פרימיום, מכילה גם צדפים גרוסים ומינרלים מהים. אלו יבטיחו את האיזון החיולי של הסידן והזרחן לציפור ויעזרו בתפקוד מעולה של המעיים ומערכת העיכול.

תערובות הזרעים המועשרות, פרסטיז' פרימיום, מכילות את כל המרכיבים הדרושים לבריאות טובה, לניצוי משובח ולשמירה על הופעה יצוגית בתערוכות ותחרויות.

 

השפעת נוכחות הפרוכטו-אוליגוסכריד , FOS, בכופתיות ה-V.A.M על צמיחת חיידקים פנימיים אצל ציפורים.

מחקרים מדעיים חשפו לאחרונה עליה חדה בידע המדעי על תזונת ציפורים.

ההכרה בחשיבות תוספים תזונתיים מבטיחה שלא יחסר לידידינו בעלי הכנף אף מרכיב תזונתי חיולי. הניצוי המעולה של הציפורים שצרכו תזונה מאוזנת בשנים האחרונות (Nutribird) מהווה דוגמא ליתרונות של תזונה זו.

ההתפתחות האחרונה אף מתקדמת רחוק יותר...

תזונה הכוללת את מרכיבי המזון ההכרחיים מהווה תפקיד חשוב במניעת מחלות הנגרמות על ידי חיידקים. מחקרים מראים שנוכחות המרכיבים התזונתיים מעלה ביחס ישר את רמת הבריאות בעצם השפעתם על חיידקים הנמצאים במעיים.

הפרוביוטיקה תומכת בבריאות בכך שהיא מעודדת באופן סלקטיבי את צמיחת החיידקים המועילים במעיים.

עובדה חשובה זו ניתן לשייך לפרוכטו-אוליגוסכריד (FOS) הממריץ צמיחת חיידקי לקטובאצילים (Lactobacilli) וביפידוס (Bifidus) המועילים – ובולם את חיידקי הקולי (Coli) והסלמונלה (Salmonela) המזיקים. החיידיקים ה"טובים" יכולים להיות מוזנים מה-FOS וזאת בניגוד לחיידקים המזיקים שאינם מסוגלים להשתמש ב-FOS כבמקור מזון.

כמו כן, ה-FOS גורם לחיידקים המזיקים להיצמד לדפנות המעיים כך שהם נסחפים החוצה יחד עם שאר המזון הלא מעוכל, וזאת עוד לפני שהם מספיקים לגרום נזק.

 

 

השפעה על הציפור

FOS כמקור מזון

סוג החיידק

תמיכה בריאותית

כן

לקטובאצילים

תמיכה בריאותית

כן

ביפידוס

פטוגנית, מזיקה

לא

קולי

פטוגנית, מזיקה

לא

סלמונלה

 

 

המלצות לשימוש ב-FOS בתזונת בני אדם ידועות מזה שנים.

חוקרים אמריקאים (Bailey.et.al) הציגו ש-FOS תורם גם לבריאות ציפורים.

שימוש ב-FOS הוריד את כמות הציפורים החולות באחוזים רבים.

ידוע, שציפורים רגישות מאוד לזיהומים ומחלות הקורות לעיתים עקב מתח שלאחר תחרויות, טלטולים רבים או פציעה.

כדי להגן על הציפור מפני כל ההשפעות הללו החליטו התזונאים של ורסלה-לגה לכלול את ה-FOS בכל מוצרי ה-Premium . ציפורים שתזונתן תכלול FOS וכן את הויטמינים והמינרלים הדרושים – תוכלנה לעמוד ביתר קלות בהשפעת חיידקים מזיקים.

דר' ג. ורג'ין - מחקר ופיתוח, דר' פ. גיזלס – וטרינר ראשי , ורסלה-לגה (בלגיה)

 

פרסטיז' פרימיום = יותר מסתם תערובת!


דף הבית | מי אנחנו | ?איך להגיע | מידע מקצועי | מלאי תוכים בחווה | מזון | כלובי מגדלים | אביזרים | פוסטרים | מבצעים | צרו קשר

 

ציפורי ציפורי, חוות התוכים של מאיר קרוט, מושב ציפורי.
התוכייה פתוחה בימים: א' - ה' : 19:00 - 9:00
                                      
ו' : 15:00 - 9:00

 

 טלפון: 6555372 - 04, פלאפון: 3387582 - 052.

 

*בשבת חוות התוכים סגורה.